"Dzień seniora z kulturą i smakiem"

W piątek 15 września br. w Domu Seniora Załęcze odbył się „Dzień seniora z kulturą i smakiem” organizowany przez Stowarzyszenie Załęczańskie Źródło w ramach zadania realizowanego ze środków finansowych Powiatu Wieluńskiego zgodnie z umową o realizację zadania publicznego w zakresu rozwoju, promocji Powiatu Wieluńskiego oraz aktywizacji lokalnych społeczności z zakresie edukacji, kultury, sportu i turystyki, a także aktywizacji lokalnych społeczności w zakresie realizacji zadań publicznych w obszarach społecznych i prozdrowotnym w 2023 roku.

Dzień Babci i Dziadka 2022 r.

Wigilia 2021

Świąteczne choinki z papieru

Młodzież wystąpiła dla seniorów

Stroiki świąteczne

Praca ręczna seniorów

Mikołaj w Domu Seniora

„Narodowe Święto Niepodległości w Domu Seniora Załęcze”

PRAGMA - szkolenie

W Domu Seniora Załęcze dla naszych rehabilitantów odbyło się szkolenie przeprowadzone przez Pana Henryka Marka Kowalskiego – magistra i terapeuty z ogromnym doświadczeniem.
PRAGMA to urządzenie do rehabilitacji z funkcją bezpiecznej pionizacji sterowanej pilotem. PRAGMA umożliwia wykonywanie skomplikowanych ćwiczeń i prowadzenie zaawansowanych terapii. Podwieszenie elastyczne zastosowane w PRAGMIE jest unikatowym rozwiązaniem w skali globalnej, mającym kluczowe znaczenie dla pionizacji i reedukacji chodu. Urządzenie umożliwia wykonywanie ćwiczeń w pozycjach, które wcześniej były nieosiągalne dla pacjentów.

Wielkanoc 2021

Wigilia 2020 r.

Wyróżnienie i Podziękowanie
Przedsiębiorca Roku 2020 w powiecie wieluńskim

Dzień Babci i Dziadka 2020 r.

Wyjątkowe odwiedziny w Święto Trzech Króli 2020 r.

Spotkanie Wigilijne - 2019 r.

Dni otwarte i odwiedziny w Domu Seniora Załęcze

Dzień Babci i Dziadka w Domu Seniora w Załęczu Małym

Mieszkańcy Domu Seniora w Załęczu Małym długo nie zapomną tego dnia. Z wizytą zjawiły się u nich dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych w Załęczu Małym. Uczniowie przygotowali występ artystyczny, aby poprzez taniec i śpiew pokazać, jak ważnymi osobami w życiu każdego dziecka są babcia i dziadek. Muzyka, słowa wierszy i piosenek sprawiły, że na twarzach seniorów pojawiły się łzy wzruszenia.
Elżbieta Krzemińska, dyrektorka Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym:
- Zostaliśmy zaproszeni dzisiaj do Domu Seniora, aby przedstawić dla osób tutaj zamieszkujących przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Są piosenki, wiersze, przedstawienie i taniec, tak że myślę, że seniorzy miło spędzą z nami ten czas. Będzie bajka o Czerwonym Kapturku, będą tańczyć tango oraz zaśpiewają piosenki o tematyce babć i dziadków, ale będą również utwory, które nawiązują do młodości osób tutaj zamieszkujących. To jest urozmaicenie życia codziennego dla tych ludzi, a dla naszych dzieci to bardzo dobra lekcja nauki, że musimy się uczyć szacunku dla osób starszych.
W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się Nikola Ciupa, a babcię zagrała Marysia Kowal.
- Odgrywałam rolę Czerwonego Kapturka i śpiewałam dla starszych ludzi - mówi Nikola. - Wilk do mnie przyszedł i mówił, że jestem jego dobrym kolegą. Później się pytał, jakie mam jedzenie w koszyku, to mu odpowiadałam. Szybko poszedł do babci domu i pożarł babcię i mnie, trochę mnie oszukiwał. Dobrze się skończyło, bo leśniczy, mój i babci bohater uratował nas, po prostu przestraszył tego wilka.
- Przedstawiamy to dla swoich dziadków dlatego, że ich kochamy - dopowiada Marysia.
Wiesława Lewik, dyrektorka Domu Seniora:
- Dzisiaj mamy szczególny dzień - Dzień Babci i Dziadka. Młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły z Załęcza Małego odwiedziła dziś naszych seniorów. Ta muzyka, te piosenki, które państwo słyszą w tle, to dla naszych seniorów, którzy na pewno będą ucieszeni, ponieważ babcia i dziadek to szczególne osoby. My tutaj często organizujemy takie spotkania, był nawet Dzień Chłopaka, panowie-dziadkowie byli zadowoleni, były jasełka i wigilia. Staramy się, żeby nasi dziadkowie nie nudzili się tutaj z nami, żeby mieszkańcy byli zadowoleni i żeby czuli, że o nich dbamy, że nie są sami tylko dla siebie, że się nimi interesujemy, że nie stanowią jakiegoś niezbędnego przedmiotu. To są ludzie, których kochamy. Człowiek musi czuć się potrzebny i to jest najważniejsze, że oni tak to odbierają. Te uśmiechy na ich buziach to jest dopłata dla nas, że oni czują się tutaj u nas świetnie.
Po zaprezentowaniu swoich talentów aktorskich, muzycznych i tanecznych dzieci wręczyły seniorom własnoręcznie przygotowane bukiety kwiatów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dla wszystkich gości przygotowano również słodki poczęstunek.

źródło: http://radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=30535


Wywiad Radia Ziemi Wieluńskiej

Dom Seniora w Załęczu Małym funkcjonuje niecały rok i liczy już kilkunastu Mieszkańców. O tym, jak działa placówka, jakie są tam warunki i jaką rolę spełnia oraz o kompleksie domków rekreacyjnych i bogatym zapleczu rehabilitacyjnym z dyrektorką domu Wiesławą Lewik i prezesem spółki Dom Seniora, Edwardem Kiedosem rozmawiał Gabriel Wyględacz.

Spotkanie Wigilijne - 2018 r.